Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca - najistotniejsze dane

W ciągu minionych lat możemy zaobserwować, że coraz więcej ludzi między innymi zza wschodniej granicy postanawia zamieszkać w Polsce, na przykład z uwagi na pracę, lub naukę na uczelniach wyższych. Jesteś obcokrajowcem potrzebujesz dodatkowych środków finansowych? Jesteś przekonany, że nie posiadasz żadnych szans, żeby go pozyskać? https://kredyt123.pl/zwrot-prowizji.html Nic bardziej mylnego. Przekonaj sie jak otrzymać kredyt gotówkowy dla obcokrajowców i sprawdź jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać taką formę finansowania.

Kredyt dla obcokrajowca - kiedyś i dzisiaj

Jeszcze kilka lat temu, osoba która nie miała polskiego obywatelstwa nie nie miała możliwości,aby ubiegać się o uzyskanie kredytu gotówkowego. Na całe szczęście w tym momencie sprawa prezentuje się kompletnie inaczej. Jeżeli jesteś obcokrajowcem oraz nie masz polskiego obywatelstwa jesteś w stanie starać się o kredyt gotówkowy na dogodnych warunkach. Instytucje finansowe a także instytucje pozabankowe dysponują w tym momencie wiele ciekawych propozycji, z jakich możesz bez większego problemu skorzystać. Musisz jednakże mieć na uwadze, że każda instytucja kredytowa posiada własne formalności jak również wymogi, które musisz spełniać.

Katalog wymaganych dokumentów

Procedury i wymogi poszczególnych instytucji bankowych, czy też instytucji pozabankowych mogą nieco się od siebie różnić, w związku z tym konkretne instytucje kredytowe mogą poprosić Cię o przedłożenie odmiennych dokumentów. Jednakże powinieneś zwrócić uwagę na następujące dokumenty:
1. karta stałego lub czasowego pobytu
2. pismo potwierdzające zatrudnienie w Polsce, w tym również umowa o pracę (najlepiej jak jest to umowa na czas nieokreślony bądź określony, aczkolwiek instytucje finansowe coraz częściej biorą także pod uwagę umowy o innym charakterze)
3. wysokość dochodu - instytucja finansowa musi zweryfikować, czy będziesz w stanie opłacić ratę otrzymanego kredytu
4. zaświadczenie o miejscu zameldowania na terenie Polski (możesz w tym miejscu okazać między innymi umowę najmu mieszkania)
5. ważny paszport
6. numer PESEL
Oprócz skompletowania koniecznych dokumentów, musisz też mieć świadomość, że do pozyskania pozytywnej decyzji w sprawie kredytu gotówkowego trzeba zatroszczyć się o dwie kwestie, tj. budowanie odpowiedniej historii kredytowej, i zdolność kredytową.
Kto jest w stanie pomóc w otrzymaniu kredytu gotówkowego dla obcokrajowca
W dzisiejszych czasach różne instytucje finansowe mają do zaproponowania mnóstwo propozycji, na rzeczywiście korzystnych warunkach. Jednakże jeżeli jesteś obcokrajowcem i nie masz fachowej wiedzy na ten temat, opłaca się w takiej sytuacji skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego. Pośrednik ma olbrzymią wiedzę i wiedzę praktyczną w tym temacie, i - co niezwykle ważne - biegle posługuje się jezykiem polskim. To ważne, bo taka osoba, może wytłumaczyć Ci precyzyjnie wszelkie zawiłe dla Ciebie kwestie i w taki sposób pomoże Ci wybrać ofertę kredytową, która będzie dla Ciebie w największym stopniu korzystna.