Turizme Bakış

Türkiye dört tarafı da güzellikle dolu bir ülkedir. Bölgenin diğerlerinin kültürleriyle tanışabilir ve zenginliklerini keşfedebilirsiniz. Plajları dünyanın en temiz linkleri. Yerli ve yabancı turistler arasında büyük ilgi görüyor.

Binmeyi ve yeni keşfetmeyi seviyorsanız, listeye girebilecek en az 5 gerçekleştirme görmesi gerekir. Yeni yerler keşfetmenin mutluluğunu bilen insanlar, sürekli olarak takip edilebilir yerler ararlar. Türkiye bu anlamda bir cennet ülkesidir. Keşfedilecek çok eski turistik yer var. Seyahat programınız boyunca size rehberlik edecek makalemize göz atmak. Türk gelininiz için 5 güzel yeri birlikte keşfedin.

İstanbul Adaları

Dünyaca ünlü bir şehir olan İstanbul, onun mevsim turistleri ağırlamaktadır. Ekonominin merkezi olmasının yanı sıra turizm merkezlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Muhteşem Boğaz manzarasını gören ancak etkilenmeyen çok az insan var. İstanbul'a seyahat edenlerin adaları ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Adalardan bahsettiğimde Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası aklıma geliyor.

Adı belirtilen adaların her biri Adalari ilçesinde bulunmaktadır. Ziyaret etmek isteyenler bu ziyareti feribotla yapabilirler. Adaların muhteşem manzarası ve huzurlu atmosferi sizi etkileyecek. Ayrıca Büyükada ziyaretiniz sırasında konaklayabileceğiniz butik de bulabilirsiniz. Adada bisiklete binebilir ve harika doğayı keşfedebilirsiniz. Yorgunsanız sahil restoranlarında balık ekmeği molası verebilirsiniz. Adanın muhteşem doğası, fotoğraflarınız için nadir bir fon sağlar.

Bursa Uludağ

Kış turizminin merkezi haline gelen Uludağ, Bursa Ülkesinin hastanesinden gönderildiği yer. Şehir merkezine yakın olması nedeniyle ulaşım kolaydır. Kayık veya öğrenmeyi sevenler gezi rotasına Uludağ'ı ekleyebilir.

Aileniz veya arkadaşlarınızla kalabileceğiniz otel tesisleri vardır. Kayakçıların muhteşem dağ manzarası karşısında sıcak kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Lift sayesinde karı daha iyi.

İstanbul'a yakınlığı ve uzun kış nedeniyle Türkiye en çok ziyaret edilen ve en büyük kayak merkezi haline geldi. Bu, kış tatiliniz için düşünebileceğiniz bir seçenektir. Beyaz karlarla kaplı Uludağ'da unutulmaz bir kış tatili geçirebilir, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar kartpostal gibi görünecek. Turizm haberleri için ulaşabilirsiniz.

İzmir Efes

İzmir'in Selçuk ilçesi dışında yer almaktadır. Turistlerin ilgisini çeken bir yer. Efes geziniz sırasında tarihin izlerini. İlgilendiği efsaneler Efes'in popülaritesini artırdı. Efes çeşitli çeşitli yapıları gezme fırsatınız olacak.

Efes geziniz sırasında siz de İzmir'i keşfetme fırsatınız olacak. Deniz manzarası, sıcacık kültürü, balık türleri ve mezeleri ile görülmeye değer bir şehirdir. Üstelik Efes yolculuğu ile aynı güne sığabilir.

Artemis Kilisesi bu yapıların uzerinde yer almaktadır. Meryem Ana Evi Gördüğün büyük ilgi gösterdiği bir yapıdır. Burada Celsus Kütüphanesi, Yedi Uyurlar ve İsa Bey Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. Tarihi ziyaret etmek tamamen farklı bir bakış açısı sağlar. Yüzlerce yıl önce yaşamış insanların mirasını görmek için Efes'i güzergahınıza eklemeniz gerekiyor. Turizm istatistikleri

Denizli Pamukkale

Pamukkale traverteni Türkiye'de görülmesi gereken birinden. Beyaz travertenlerin benzeyen akan kaplıca sularını görenler tarafından uyandırılır. Pamukkale, Denizli ili içinde UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor ve ulaşımı son derece kolay.

Akan sulardan kalan karbonat mineralleri ile beyaza döndü. Farklı sıcaklıklara sahip sular akar. Pamukkale travertenlerinde 17 başka yerde su akmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Muğla ilimize bağlı bir tatil beldesidir. Harika denizi ile yaz turizmi için en hızlı birdir. Ölüdeniz Türkiye'de konumunda bulunuyor. Denizden çok sakin bir gölü andırıyor. Rüzgarlı veya fırtınalı günlerde çok az dalga vardır. Bu durgunluk ona Ölüdeniz adını verdi.

Burası yüzmek için çok uygun bir yer. Fethiye ve çevre ilçelerdeki otellerde konaklayabilir, onun gününü Ölüdeniz'i ziyaret edebilirsiniz. Burada yamaç paraşütü de yaşanabilir. Bir paraşütle havada süzülürken, Ölüdeniz'in muhteşem manzarası karşısında büyüleneceksiniz.


View attachments