معرفی 5 مورد از پرمصرف ترین برنامه های باتری گوشی های موبایل

زمانی باتری گوشی شما کاملا بی دلیل و ناگهانی زودتر از حالت نرمال خالی می شود، باید نگاهی به صفحه مصرف باتری انداخته و برنامه های پرمصرف باتری را شناسایی کنید. بنابراین در این مطلب به آموزش نحوه بررسی برنامه های پرمصرف باتری موبایل و در انتها روش تست سلامت باتری در گوشی های اندروید خواهیم پرداخت.البته ممکن است خالی شدن سریع باتری در اثر مشکلات سخت افزاری باشد که شایع ترین علت تمام شدن عمر مفید باتری است. معمولا مشکلات سخت افزاری باتری با تغییر شکل آن (اصطلاحا باد کردن) همراه هستن که در این شرایط به احتمال زیاد با تعویض باتری مشکل گوشی شما حل خواهد شد.

پیشنهاد می شود در صورتی که باتری آیفون شما معیوب شده برای خرید باتری آیفون می توانید به سایت پلازا مراجعه کنید

شناسایی برنامه های پرمصرف باتری گوشی موبایل

برای شناسایی برنامه های مصرف کننده باتری مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱.Setting را در گوشی خود باز کنید.

۲.در صفحه Setting در قسمت Device بر روی گزینه Battery ضربه بزنید.

۳.در صفحه Battery شما می توانید مقدار شارژ باتری که برنامه ها،سخت افزارها و سیستم گوشی شما از زمان آخرین شارژ کامل استفاده می کنند، به صورت درصد مشاهده کنید

از آن جا که این اطلاعات از زمان آخرین شارژ کامل است بهتر است زمانی که شارژ باتری تقریبا کم است(حدود ۲۵_۳۰ درصد)به این قسمت مراجعه کرده و مقدار مصرف باتری هر برنامه را ببینید.

اپلیکیشن های پر مصرف باتری گوشی

اسنپ چت (Snapchat)

خبر بد برای کاربران اسنپ چت. براساس آمارهای منتشر شده، اسنپ چت جزو پرمصرف‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه اجتماعی است. خوب است بدانید که اسنپ چت در رده چهارم لیست منتشر شده برای اپلیکیشن‌های قاتل باتری گوشی از سوی Avast و در رده دوم لیست AVG قرار دارد. بسیاری از کاربران در انجمن توسعه دهندگان XDA اظهار داشتند که پس از حذف اسنپ چت از روی گوشی خود افزایش طول عمر باتری را تجربه کردند.


تیندر (Tinder)

اگرچه اپلیکیشن تیندر به زندگی اجتماعی شما سرعت می‌بخشد، اما خوب است بدانید که باعث خالی شدن باتری گوشی شما می‌شود و قاتل باتری گوشی شما است. تیندر همواره در حال پیدا کردن افرادی است که در نزدیکی شما قرار دارند، از این رو همیشه موقعیت مکانی شما را زیر نظر دارد و مطابق آن اطلاعات را تازه‌سازی می‌کند.


BBC News یا هر اپلیکیشن خبری دیگر

اپلیکیشن‌های خبری باید همیشه به‌روز باشند، اما هزینه‌ای که بابت استفاده از آنها باید پرداخت کنید، خالی شدن باتری گوشی موبایل است. اپ‌هایی نظیر BBC News, NYTimes, NDTV, CNN و مشابه این‌ها به طور مداوم در پس زمینه گوشی اجرا می‌شوند. خوشبختانه محدود کردن این قبیل اپلیکیشن‌ها راهی ساده دارد.


مایکروسافت Outlook

مایکروسافت Outlook یکی از پرمصرف‌ترین اپلیکیشن‌های باتری و قاتل باتری گوشی است. مایکروسافت اپ‌های اندرویدی زیادی را توسعه می‌دهد که در این میان اپلیکیشن اندرویدی ایمیل Outlook، توانسته نظر بسیاری از کاربران را به سوی خود جلب کند. متاسفانه، مایکروسافت Outlook در لیست Avast دارای رتبه 10 است که شاید زمان تجدید نظر کاربران در استفاده از آن باشد.


فیسبوک و مسنجر

بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان، یکی از بزرگترین قاتل‌های باتری گوشی هم است. اپلیکیشن فیسبوک و خواهر آن مسنجر در این تمام این گزارش‌ها در بالاترین رده قرار داشته‌اند. زمانی‌که نگاهی به دسترسی‌های اندرویدی فیسبوک بر روی گوشی خود داشته باشید، لقب بزرگترین قاتل باتری برای آن مناسب خواهد بود.

سخن پایانی

سازندگان گوشی‌های اندرویدی، اندازه باتری گوشی‌ها را افزایش می‌دهند. ما هر ساله شاهد رشد و پیشرفت در این فاکتور مهم هستیم که خب این فاکتور تاثیر بسیار زیادی بر ظرفیت و قیمت گوشی ها خواهد گذاشت. کافی است که ظرفیت و قیمت باتری گوشی اپل 6 تا آیفون 11 را با هم مقایسه کنید. امروز شما می‌توانید دستگاه‌های اندرویدی با باتری‌های 5000 میلی آمپر ساعتی دریافت کنید. اما این چیزی نیست که اپلیکیشن‌ها به دنبال آن هستند. عاداتی شبیه شارژ گذاشتن گوشی در طول یک شب می‌تواند باتری گوشی را ضعیف کند که این خود دلیلی است که احتمال دارد حتی باتری‌های بزرگ نسبت به باتری‌های کوچک خوب عمل نکنند. شما برنامه های پرمصرف باتری گوشی خود را چک کرده اید؟ کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را در گوشی شما دارد؟ نظر خود را با ما و سایر همراهان این وبلاگ در میان بگذارید.